تحقیق درباره رادیو ایزوتوپ

مطالب دیگر:
🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق درمان بیش فعالی با نوروفیدبک🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق اختلال کم توجهی بیش فعالی🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق یادگیری خودتنظیمی🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق جوسازمانی🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق سرسختی🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق رفتار شهروندی سازمانی🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق دست برتری🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق سرشت و منش🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق تعریف اهمال کاری🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق بازدارندگی رفتاری(BIS)🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق اضطراب و استرس🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق سبک دلبستگی🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق اتیسم🔑مبانی نظری وپیشینه تحقیق خود کنترلی🔑سازمان شبدری🔑اثر آمیختگی های هیدروکلوئیدها بر دسر منجمد بستنی یخی ساخته شده با آب پنیر تغلیظ شده🔑دانلود فایل ورد Word پروژه بررسی، شبیه­ سازی و بهبود الگوریتم­های کاهش مصرف انرژی در شبکه های حسگر بی­سیم🔑دانلود فایل ورد Word پروژه استفاده از شبکه های نرم افزار محور(SDN) برای مدیریت زیرساخت شبکه های اجتماعی (CN)🔑دانلود تحقیق ورد عذاب قبر🔑دانلود پاورپوینت دولت الکترونیکe goverment🔑پایان نامه تصویر سازی کتاب کودک (رشته گرافیک)🔑پایان نامه پوسترهای نوشتاری پس از انقلاب (رشته گرافیک)🔑کارآموزی رشته گرافیک طراحی آرم و لوگو در انجمن هنرهای تجسمی اداره ارشاد🔑پاورپوینت آبشارها🔑دانلود تحقیق word ارتقای فرایند آموزش و توانمند سازی كاركنان در بیمارستان به روش FOCUS- PDCA
این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 13 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه ایزوتوپها با عدد|دانلود فایل با عنوان|جِی اُ|1752372|jor
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره رادیو ایزوتوپ آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 13 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

ایزوتوپها با عدد جرمی آنها مشخص می‌شوند. حتی در حالت پایه بسیاری از ایزوتوپها ناپایدارند که ایزوتوپهای ناپایدار را رادیوایزوتوپ میگویند.

رادیو ایزوتوپ را ایزوتوپ‌های ناپایدار گویند. این هسته‌ها می‌توانند به طرق آلفا، بتا، گیراندازی الکترون و... تلاشی انجام داده و به حالتهای پایدارتری از انرژی برسند.

دیدکلی

رادیوایزوتوپها را به عنوان ایزوتوپهای ناپایدار شناختیم. حال این سوال پیش می‌آید که یک رادیوایزوتوپ چگونه می‌تواند به حالت پایدار برسد؟ چه چیزی باعث می‌شود که یک رادیوایزوتوپ پایدار یا رادیواکتیو شود؟ چگونه می‌توان رادیوایزوتوپها را تهیه کرد؟

تاریخچه

در سال 1968 هانری بکرل کشف کرد که اورانیوم ، رادیواکتیو است. اندکی بعد ، رادیوایزوتوپهای موجود در طبیعت از قبیل رادیوم ، پلونیوم کشف شدند. بسیاری از رادیوایزوتوپهای طبیعی دارای نیم عمر طولانی (بزرگتر از 1000 سال) هستند.

حالت پایداری رادیوایزوتوپ

رادیوایزوتوپها با گسیل تابش الکترومغناطیس یا ذرات باردار به سوی پایداری پیش می‌روند. سه فرآیندی که از طریق آنها یک رادیوایزوتوپ سعی می‌کند به پایداری برسد، واپاشی آلفا ، بتا و گاما نامیده می‌شوند.