تحقیق درباره رابرت هوك

مطالب دیگر:
🔗تحقیق درباره اندازه گيري زيرالنون به روش كروماتوگرافي🔗تحقیق درباره اندازه‌گيري مزيت نسبي در صنعت قطعه‌سازي خودرو كشور 🔗تحقیق درباره اندازه گیری و راهکارهای بهره وری مدیران🔗تحقیق درباره اندیشه های اسلامی🔗تحقیق درباره انرژی خورشیدی 🔗تحقیق درباره خوارج 🔗تحقیق درباره خواص گلابی🔗تحقیق درباره خواص گیاهان دارویی🔗تحقیق درباره خیار گلخانه ای 🔗تحقیق درباره خیارهای دریایی🔗تحقیق درباره دامهای شیطان رجیم🔗تحقیق درباره دانه های روغنی🔗تحقیق درباره داور (دادگستر)🔗تحقیق درباره دبير انجمن بهبود تغذيه ايران🔗تحقیق درباره دكتر لطـف‌الله يـارمحمـدي🔗تحقیق درباره مارها🔗تحقیق درباره درسهاي زندگي🔗تحقیق درباره دستگاه و وسائل موتوري بالابر🔗تحقیق درباره دفتر بسيج هزاران برگ زرين دارد🔗تحقیق درباره دكتربرات قباديان🔗تحقیق درباره دوره نوجواني🔗پاورپوینت معماری راز جاودانگی🔗تحقیق درباره دیپلماسی در آذربایجان🔗تحقیق درباره ديفرانسيل🔗تحقیق درباره دين بودا
این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 7 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید. لینک دانلود پایین صفحه رابرت هوک دانشمند|دانلود فایل با عنوان|جِی اُ|1752377|jor
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد تحقیق درباره رابرت هوك آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 7 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

رابرت هوک دانشمند و فیزیک‌دان انگلیسی است که برای نخستین بار از واژهٔ سلول برای توصیف واحد بنیادی ارگانسیم زنده استفاده کرد.

زندگی

رابرت هوک در خانواده‌ای روحانی در دهکده «فرش واتر» در ساحل جنوبی انگلستان و در سال ۱۶۳۵ چشم به جهان گشود. کودکی ضعیف و نحیف بود که از سوء تغذیه رنج می‌برد. پس از مرگ پدر، راهی لندن و در مدرسه وست منچستر مشغول به تحصیل شد.

فعالیت علمی

در سن ۱۸ سال وارد دانشگاه آکسفورد شد و به زودی استعداد خود را در زمینه مکانیک به جامعه علمی آن زمان از جمله تامس ویلیس و رابرت بویل ثابت کرد. در هنگامی که بویل بر روی قانون مشهور خود کار می‌کرد، هوک به عنوان دستیار با او همکاری داشت. پس از بازگشت سلطنت چارلز دوم محفل علمی غیر رسمی آکسفورد هسته انجمن سلطنتی جدید را تشکیل داد، در سال ۱۶۶۲ هوک متصدی آزمایش‌های آن گردید. او در این سال‌ها به فعالیت بر روی تلسکوپ‌ها ودیگر ابزار نجومی و ساعت‌ها مشغول بود و توانست اصلاحات فراوانی در این زمینه ایجاد کند.

هوک و زیست‌شناسی

هوک به وسیله میکروسکوپ ساخته خود موفق به شناخت واحد بنیادی ارگانسیم زنده شد و آن را سلول نامید