پاورپوینت دبی

دانلود پاورپوینت با موضوع دبی در قالب ppt ودر66اسلاید، قابل ویرایش برشی از متن تحقیق: دبیDUBAI- : دُبی یا دوبی یکی از امیرنشینهای هفتگانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد. دبی از دیگر امارتهای امارات متحده عربی م|دانلود فایل با عنوان|جِی اُ|1753133|jor
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد پاورپوینت دبی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود پاورپوینت با موضوع دبی

در قالب ppt ودر66اسلاید، قابل ویرایش

برشی از متن تحقیق:

دبیDUBAI- :

دُبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد.

دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربی متمایز می‌باشد از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها ۶٪ از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و اکثر درآمد امارت دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور مجدد کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و تجاری تشکیل می‌گردد.

وجه تسمیه :

وجه تسمیه و اصل نام « دبی » از دو حرف (د) و (با) تشکیل شده، یعنی (دبا) « دُبا » نام نوعی ملخ کوچک است قبل از اینکه بال در آورد، این نوع ملخ در زمان گذشته در این منطقه وجود داشته، به همین جهت نام منطقه را (دُبا) گذاشته بودند که به مرور زمان به (دبی) تبدیل شده‌است. مدتی هم این شهر «الوصل» نامیده می‌شد.